Idealne auto do jazdy miejskiej, czyli jakie?

Motoryzacja

Auto do jazdy miejskiej

Samochód do jazdy miejskiej powinien być oszczędny i dobrze prowadzić się w miejskich warunkach. Miejskie warunki to przede wszystkim korki, światła i przejścia dla pieszych, nierzadko również problemy z parkowaniem. Jazda w mieście jest specyficzna, wymaga od kierowcy niemałej uwagi i zachowania szczególnej ostrożności. Jakie auto do jazdy miejskiej kupić? W tym artykule znajdziesz kilka godnych uwagi propozycji.

Kilka propozycji aut miejskich

Idealny samochód miejski powinien posiadać pewne cechy:
Oszczędność paliwa – ciągłe zatrzymywanie się i korki to typowe warunki miejskie. Samochód powinien więc posiadać specjalny tryb, dzięki któremu oszczędność paliwa jest możliwa.
Pojemny bagażnik – to bardzo ważna cecha. Samochód bowiem nie służy jedynie do jazdy w mieście, ale również jako transport podczas podróży. Odpowiedniej wielkości bagażnik jest więc potrzebny. Większa ilość miejsca to także komfort podczas dużych zakupów.
Skrzynia biegów – warto wybrać samochód z automatyczną skrzynią. To bardzo wygodne rozwiązanie. Auto nie stacza się z górek, nie gaśnie. Nie ma również potrzeby ręcznego zmieniania biegów, co w miejskich warunkach ma duże znaczenie.
Czujniki parkowania – w mieście najczęściej niełatwo znaleźć miejsce parkingowe. Jeśli już uda się to zrobić, najczęściej trzeba nieco natrudzić się podczas parkowania, ponieważ miejsca jest mało. Czujniki cofania ułatwią to zadanie i zminimalizują ryzyko zarysowań i innych uszkodzeń.
Oto kilka ciekawych propozycji aut miejskich:
1. Honda Jazz III – mało awaryjne auto, które doskonale sprawdzi się w jeździe w miejskich warunkach. Elektryka jest na wysokim poziomie, rzadko zawodzi. To samochód o małych gabarytach, właściciel nie powinien mieć problemu z zaparkowaniem nawet wówczas, gdy nie ma do dyspozycji dużej ilości miejsca.
2. Citroen C3 II – stylowe miejskie auto, posiadające imponującej wielkości bagażnik. Silnik 1.4 8V/73 KM, pozwoli na oszczędność, a jednocześnie niskie koszty w przypadku zaistnienia konieczności naprawy.
3. Toyota Yaris Hybrid 2020 Comfort – zapewnia płynność jazdy. Cichy silnik oznacza również wysoki komfort. Bogate wyposażenie to kolejny atut tego samochodu. Klimatyzacja, kamera cofania inteligentny tempomat to tylko niektóre z elementów wyposażenia.

Podsumowanie

Jazda w miejskich warunkach jest specyficzna. Warto więc kupić do niej taki samochód, który nieco ją ułatwi i uczyni bardziej przyjemną. Każda z wyżej wymienionych propozycji jest warta uwagi. W takich samochodach po mieście jeździ się po prostu przyjemniej.

Motoryzacja
5 podstawowych wskazówek dla początkujących, jak nauczyć się bezpieczeństwa jazdy samochodem

Każdego dnia widzę, że wiele osób uczy się jeździć samochodem, ale czasami nie potrafią zadbać o swoje bezpieczeństwo. Nauka jazdy nie jest zła, ponieważ każdy musi prowadzić samochód, ale jeśli chcesz uniknąć wypadków, lepiej zachować ostrożność. Istnieją pewne wskazówki, które sprawią, że nauka bezpieczeństwa samochodowego będzie znacznie łatwiejsza. Jeśli jesteś …

Motoryzacja
Zasady ruchu drogowego dla kierowców

Prowadzenie pojazdu to najbardziej niebezpieczna praca, nie tylko ze względu na ruch drogowy, ale także na warunki panujące na drodze. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo jazdy, bardzo ważne jest przestrzeganie podstawowych wytycznych, a jeśli chcesz uniknąć wypadku, musisz przestrzegać poniższych zasad ruchu drogowego dla kierowców. Poznaj te informacje: 1. Unikaj rozmawiania …

Motoryzacja
7 prostych zasad, jak zostać dobrym kierowcą

Czy jesteś dobrym kierowcą? Jeśli nie, to lepiej zacznij uczyć się kilku zasad bezpiecznej i pewnej jazdy. Ruch drogowy rośnie z dnia na dzień i jeśli nie będziesz na niego uważać, możesz napotkać problemy. Jeśli więc chcesz zostać dobrym kierowcą, poznaj te informacje i kilka prostych zasad, które Ci w …