Idealne auto do jazdy miejskiej, czyli jakie?

Motoryzacja

Auto do jazdy miejskiej

Samochód do jazdy miejskiej powinien być oszczędny i dobrze prowadzić się w miejskich warunkach. Miejskie warunki to przede wszystkim korki, światła i przejścia dla pieszych, nierzadko również problemy z parkowaniem. Jazda w mieście jest specyficzna, wymaga od kierowcy niemałej uwagi i zachowania szczególnej ostrożności. Jakie auto do jazdy miejskiej kupić? W tym artykule znajdziesz kilka godnych uwagi propozycji.

Kilka propozycji aut miejskich

Idealny samochód miejski powinien posiadać pewne cechy:
Oszczędność paliwa – ciągłe zatrzymywanie się i korki to typowe warunki miejskie. Samochód powinien więc posiadać specjalny tryb, dzięki któremu oszczędność paliwa jest możliwa.
Pojemny bagażnik – to bardzo ważna cecha. Samochód bowiem nie służy jedynie do jazdy w mieście, ale również jako transport podczas podróży. Odpowiedniej wielkości bagażnik jest więc potrzebny. Większa ilość miejsca to także komfort podczas dużych zakupów.
Skrzynia biegów – warto wybrać samochód z automatyczną skrzynią. To bardzo wygodne rozwiązanie. Auto nie stacza się z górek, nie gaśnie. Nie ma również potrzeby ręcznego zmieniania biegów, co w miejskich warunkach ma duże znaczenie.
Czujniki parkowania – w mieście najczęściej niełatwo znaleźć miejsce parkingowe. Jeśli już uda się to zrobić, najczęściej trzeba nieco natrudzić się podczas parkowania, ponieważ miejsca jest mało. Czujniki cofania ułatwią to zadanie i zminimalizują ryzyko zarysowań i innych uszkodzeń.
Oto kilka ciekawych propozycji aut miejskich:
1. Honda Jazz III – mało awaryjne auto, które doskonale sprawdzi się w jeździe w miejskich warunkach. Elektryka jest na wysokim poziomie, rzadko zawodzi. To samochód o małych gabarytach, właściciel nie powinien mieć problemu z zaparkowaniem nawet wówczas, gdy nie ma do dyspozycji dużej ilości miejsca.
2. Citroen C3 II – stylowe miejskie auto, posiadające imponującej wielkości bagażnik. Silnik 1.4 8V/73 KM, pozwoli na oszczędność, a jednocześnie niskie koszty w przypadku zaistnienia konieczności naprawy.
3. Toyota Yaris Hybrid 2020 Comfort – zapewnia płynność jazdy. Cichy silnik oznacza również wysoki komfort. Bogate wyposażenie to kolejny atut tego samochodu. Klimatyzacja, kamera cofania inteligentny tempomat to tylko niektóre z elementów wyposażenia.

Podsumowanie

Jazda w miejskich warunkach jest specyficzna. Warto więc kupić do niej taki samochód, który nieco ją ułatwi i uczyni bardziej przyjemną. Każda z wyżej wymienionych propozycji jest warta uwagi. W takich samochodach po mieście jeździ się po prostu przyjemniej.

Motoryzacja
Audi kontra BMW.

Zjawisko konkurencji liczy sobie zapewne tyle samo lat, co populacja ludzka. Nie jest niczym niezwykłym, a nawet może co poniektórym przynieść wymierne korzyści. Pół biedy, jeżeli rywale znajdują się w odpowiedniej od siebie odległości gorzej, gdy niemal sąsiadują ze sobą. No bo jak tu konkurować z kumplem zza płotu? Wypadałoby …

Motoryzacja
Inwestycja w firmę

Własna firma to ogromna odpowiedzialność ale też powód do dumy i dużo satysfakcji. Dzięki własnej firmie dużo możemy uzyskać, możemy wybić się, dobrze zarabiać, stać się rozpoznawalnymi. Jednak trzeba pamiętać o tym, że w własną firmę trzeba nieustannie inwestować, firma musi się rozwijać i ewoluować, proponować coraz to więcej swoim …

Motoryzacja
Udana wycieczka

Podróżowanie może być bardzo przyjemne, jeśli tylko zostanie w odpowiedni sposób zorganizowane. Każdą podróż trzeba odpowiednio zaplanować i to ze sporym wyprzedzeniem, dzięki temu cała wycieczka będzie przebiegała sprawnie i pomyślnie. Podróżować można w różne miejsca, w zależności od tego co się chce zobaczyć, można podróżować po Polsce i po …