Wszystko, co musisz wiedzieć o wynajmie samochodu na wakacjach.

Motoryzacja

Wynajem samochodu, gdy jedziesz na wycieczkę za granicę, może być niezwykle stresujący. Te wskazówki pomogą ci wyciszyć umysł, zaoszczędzić pieniądze i mieć lepszy czas na wakacjach.

Nawet z Uberem zapewniającym usługi dla osób w potrzebie samochodu podczas wakacji, wynajęcie samochodu jest nadal najlepszym sposobem na wyjazd. Wynajem samochodu może to coś uwalniającego. Jedziesz tylko w towarzystwie bliskich, a cały nowy region przed tobą tylko czeka, aby go odkryć.

Przed wypożyczeniem samochodu jednak lepiej wiedzieć, na czym się stoi. Czy możesz uzyskać tańszą stawkę, czy potrzebujesz przedpłaty, oraz czy rzeczywiście potrzebujesz tego ubezpieczenia? Oto 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o wynajmie samochodu na wakacjach za granicą.

Zarezerwuj wcześniej.

Podobnie jak większość kosztów podróży, wynajmując samochód z wyprzedzeniem, można zaoszczędzić przyzwoitą sumkę. Po znalezieniu agencji wynajmu samochodów powinieneś zrobić to jednocześnie, że zarezerwujesz swoje loty i pokój hotelowy.

Dopóki masz daty zaplanowane, nie ma powodu, aby nie robić porównania cen dla wynajmu. Chociaż nie będziesz mógł go teraz ocenić, wynajem samochodów będzie wykładniczo niższy niż ceny, które widzisz podczas zakupów w ostatniej chwili.

Wynajem samochodów na lotnisku kosztują więcej.

Podnoszenie samochodu, gdy tylko wylądujesz na lotnisku, jest oszczędność czasu i wygodna. Jednak ta wygoda jest wyposażona w cenę. Ogólnie rzecz biorąc, agencje wynajmu na nieruchomościach na lotnisku podnoszą swoje ceny bardziej niż te w dół ulicy. Muszą zapłacić za tę główną nieruchomość w jakiś sposób! Twoja cena wynajmu samochodów może wzrosnąć w dowolnym miejscu między dwadzieścia do trzydziestu procent więcej z zażywami wynajmu lotniska.

Opłaty te są legitymizowane przez luki, takie jak podatek turystyczny. Niektórzy znaleźli, że po prostu biorąc Uber Down droga oszczędza im pieniądze, a nie wynajmować od lokalizacji lotniska.

Użyj karty kredytowej.

Chociaż nie jest już powszechną praktyką, używając karty debetowej do zapłaty za wynajem samochodu oznacza podlega zbliżającym się warunkach. Korzystanie z karty debetowej dla wynajmu samochodów oznaczało pozwolenie na spółkę do prowadzenia raportu kredytowego. Ponownie, ta polityka nie jest dziś widziała, ale na wszelki wypadek jest bezpieczniejszy korzystanie z karty kredytowej podczas rezerwacji. Karta debetowa może również oznaczać setki dolarów utrzymywanych jako zastrzeżenie odpowiedzialności.

Ponadto niektóre karty kredytowe automatycznie podają podstawowym ubezpieczeniu podstawowym kierowcy, jeśli karta płaci za samochód w pełni!

Ubezpieczenie samochodu.

Możesz sprawdzić, czy Twoje osobiste ubezpieczenia obejmuje wynajem. Jeśli tak, chcesz poprosić o podstawowy zasięg na wypadek, gdyby doszło do wypadku (lub, jak wspomniano wcześniej, sprawdź, czy Twoja karta kredytowa ma tę opcję).

Jeśli nie masz ubezpieczenia, zobacz, ile by go dodać. Szanse są znacznie tańsze niż ta firma wynajmu musi zaoferować.

 

Motoryzacja
Powszechne niebezpieczeństwa na drogach

Bezpieczeństwo jest stanem pozwalającym na poczucie pewności, dającym także gwarancję długiego jego trwania oraz samodoskonalenia się. Jakie rodzaje bezpieczeństwa wyróżniamy Powszechnie wyróżnia się kilka rodzajów bezpieczeństwa. Pierwszy podział ma związek z obszarem, jaki ona obejmuje. W tym przypadku mamy do czynienia z bezpieczeństwem globalnym, międzynarodowym, regionalnym oraz narodowym. Kolejny podział …

Motoryzacja
Jak sprowadza się auta z zagranicy?

Sprowadzanie samochodów z zagranicy staje się coraz bardziej popularne. Niestety dla wielu ludzi, tego typu czynności źle się kojarzą, ponieważ boją się że kupią po prostu podpicowany złom. Trzeba wiedzieć jak sprowadzać auta, i jakie auta kupować, aby uniknąć przykrego rozczarowania. Jak sprowadzić auto z zagranicy? Zasadniczo, sprowadzanie aut z …

Motoryzacja
Jak prawidłowo przewozić telewizor?

Pytanie jak bezpiecznie przewieźć telewizor zadawane jest w wielu domach. A to dlatego, że telewizor znajduje się prawie w każdym domu. Kiedy planowana jest przeprowadzka lub remont mieszkania, konieczny staje się jego bezpieczny transport. Sprzęty kategorii RTV i AGD, szczególnie te większych rozmiarów, wymagają zachowania większej ostrożności w trakcie ich …