New mayo diet

Zagadnienia pozamotoryzacyjne

Dieta kliniki mayo, opracowana przez pracowników jednego z amerykańskich centrów walki z otyłością zyskała sobie zarówno sporo wielbicieli, jak i mnóstwo przeciwników. Wskazywali oni słusznie, że jest to nie tyle dieta niskokaloryczna, co głodówka, która nie powinna być stosowana przez 14 dni. Ponadto opierała się przede wszystkim na warzywach oraz kurzych jajach, przez co niemożliwe było dostarczenie organizmowi wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. Nowa dieta kliniki mayo cieszy się lepszymi opiniami. Na czym polega?

Nowa dieta kliniki mayo

Przede wszystkim konieczne jest całkowite ograniczenie produktów zawierających cukry proste. Nie należy spożywać chleba i wszelkich produktów mącznych, słodyczy i innych produktów zawierających cukier oraz białych warzyw (kalafioru, cebuli czy ziemniaków) i owoców. Wyjątek stanowią grejpfruty, które spożywać należy w dużych ilościach – najlepiej przed każdym posiłkiem. Ponadto jeść można produkty takie jak mięsa, wędliny, jaja, warzywa takie jak pomidory, sałata, papryczki, ogórki, szpinak i brokuły oraz marchew, a także masło i olej.

Zagadnienia pozamotoryzacyjne
Barwniki

Coraz większa świadomość pozwala nam wybrać dobry produkt. Czytając etykiety możemy zaobserwować tendencję do haseł bez konserwantów i barwników. Czy wiesz jak szkodliwe są te substancje? Czy faktycznie mogą one człowiekowi, który spożywa produkt zaszkodzić? Które to substancje sztuczne, a które naturalne. Pytań jest wiele, jednak odpowiedzi dużo mniej. Barwnik …