Jak wybrać fotelik samochodowy?

Motoryzacja

Wybór fotelika samochodowego to poważna decyzja. Masz pytania? Mamy odpowiedzi. Fotelik samochodowy to obowiązkowy element, jeśli chcesz zabrać ze sobą dziecko gdziekolwiek, od wycieczki samochodowej po przejażdżkę do sklepu spożywczego. Ale jakiego rodzaju fotelika samochodowego potrzebujesz? Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego fotelika samochodowego dla dziecka? Czy samochód ma odpowiednie łączenia do fotelika?

Foteliki samochodowe dla niemowląt.

Fotelik samochodowy dla niemowląt jest stworzony specjalnie dla niemowląt i młodszych dzieci. Foteliki dla niemowląt zawsze są ustawiony tyłem do kierunku jazdy w samochodzie i mogą być używane od urodzenia do momentu, gdy dziecko osiągnie maksymalny wzrost lub wagę fotelika, co zwykle ma miejsce około pierwszego roku życia.

Foteliki samochodowe dla niemowląt mocowane są do podstawy. Baza pozostaje zamontowana w samochodzie, a foteliki wpina się i wypina, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie dziecka z samochodu.

Kabriolet foteli samochodowych.

Składany fotel samochodowy może być używany z dziećmi o różnych rozmiarach i można go zmienić z siedzenia tyłem do kierunku jazdy na siedzenie przodem do kierunku jazdy. Kabriolet zaczyna się w pozycji tyłem do kierunku jazdy dla niemowląt i małych dzieci, a następnie zmienia się na przodem do kierunku jazdy, gdy maluch przerośnie maksymalną wysokość lub wagę fotelika. Kabriolet samochodowy może zabrać Cię od pierwszego dnia przez lata przedszkolne i nie tylko.

Foteliki samochodowe z kabrioletem są cięższe i bardziej masywne niż foteliki samochodowe dla niemowląt. Zamiast mocować do bazy, składane fotele można zamontować bezpośrednio w samochodzie za pomocą samochodowego pasa bezpieczeństwa lub systemu LATCH. (LATCH to skrót od Lower Anchors and Tethers for Children. Jest to system wbudowanych pasów i haczyków w foteliku samochodowym oraz elementów mocujących w pojeździe, który ma na celu bezpieczniejszą i prostszą instalację fotelika.)

Ze względu na swój rozmiar i wagę foteliki samochodowe w wersji kabriolet nie są mocowane do wózka i nie są zaprojektowane do regularnego przenoszenia między pojazdami.

Fotele podwyższające.

Fotelik podwyższający robi to, co sugeruje jego nazwa: podnosi dziecko wyżej w foteliku samochodowym. Gwarantuje to, że regularne pasy biodrowe i barkowe Twojego samochodu krzyżują się z ciałem dziecka w odpowiednich punktach, aby je bezpiecznie trzymać. Foteliki podwyższające są przeznaczone do użytku dla dzieci, które mają co najmniej cztery lata.

Istnieją dwa rodzaje fotelików podwyższających: z wysokim oparciem i bez oparcia. Podstawki z wysokim oparciem są podobne do fotelików samochodowych, ponieważ są mniejszymi siedzeniami z dnem i oparciem. Mają prowadnicę, w której można nawlec pas barkowy pojazdu, aby prawidłowo pasował do dziecka. Podstawki bez oparcia mają tylko element siedziska. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić dodatkową wysokość potrzebną, aby Twój maluch mógł być bezpiecznie przypięty.

Foteliki samochodowe według wieku.

Wiek, waga i wzrost Twojego dziecka mają wpływ na wybór fotelika samochodowego. Ta tabela zawiera szybki przegląd fotelików samochodowych według wieku.

Coraz więcej badań udowadnia, że jazda tyłem do kierunku jazdy jest bezpieczniejsza dla niemowląt i dzieci niż jazda w foteliku przodem do kierunku jazdy. Jeśli to możliwe, zawsze wybieraj składane siedzenie, które ma wysoki limit wagi tyłem do kierunku jazdy, dzięki czemu możesz jak najdłużej przedłużyć możliwość siedzenia tyłem do kierunku jazdy.

Motoryzacja
Powszechne niebezpieczeństwa na drogach

Bezpieczeństwo jest stanem pozwalającym na poczucie pewności, dającym także gwarancję długiego jego trwania oraz samodoskonalenia się. Jakie rodzaje bezpieczeństwa wyróżniamy Powszechnie wyróżnia się kilka rodzajów bezpieczeństwa. Pierwszy podział ma związek z obszarem, jaki ona obejmuje. W tym przypadku mamy do czynienia z bezpieczeństwem globalnym, międzynarodowym, regionalnym oraz narodowym. Kolejny podział …

Motoryzacja
Jak sprowadza się auta z zagranicy?

Sprowadzanie samochodów z zagranicy staje się coraz bardziej popularne. Niestety dla wielu ludzi, tego typu czynności źle się kojarzą, ponieważ boją się że kupią po prostu podpicowany złom. Trzeba wiedzieć jak sprowadzać auta, i jakie auta kupować, aby uniknąć przykrego rozczarowania. Jak sprowadzić auto z zagranicy? Zasadniczo, sprowadzanie aut z …

Motoryzacja
Jak prawidłowo przewozić telewizor?

Pytanie jak bezpiecznie przewieźć telewizor zadawane jest w wielu domach. A to dlatego, że telewizor znajduje się prawie w każdym domu. Kiedy planowana jest przeprowadzka lub remont mieszkania, konieczny staje się jego bezpieczny transport. Sprzęty kategorii RTV i AGD, szczególnie te większych rozmiarów, wymagają zachowania większej ostrożności w trakcie ich …