7 wskazówek dotyczących zakupu pierwszego samochodu.

Motoryzacja

Kupowanie pierwszego samochodu może być ekscytujące, ale jest wiele do zarządzania. Planowanie wyprzedzeniem może pomóc w ułatwieniu procesu i pomoże zapewnić, że skończysz z najlepszym samochodem. Oto kilka ważnych rzeczy, które należy pamiętać, gdy zaczynasz robić zakupy na swój pierwszy samochód.

1. Bądź szczery o swoich potrzebach.

Potrzebujesz samochodu, aby jechać do pracy każdego dnia lub tylko na weekendowe przygody? Jaka jest pogoda, w miejscu, w którym mieszkasz, jest deszczowo, czy gorąco? Oceń swój styl życia i warunki jazdy najczęściej twarzą w twarz. Wykonaj swoje badania: Dowiedz się o różnych funkcjach i opcjach i jak mogą wpływać na cenę samochodu.

2. Pomyśl o swoim budżecie i finansowaniu.

Rób realistyczne spojrzenie na swoje finanse. Obejmuje to nie tylko cenę zakupu, ale budżetowanie do wykorzystania i pielęgnacji przyszłego samochodu, w tym konserwacji, ubezpieczenia, gazu, napraw i parkingu. Dowiedz się więcej o prawdziwym koszcie posiadania samochodu.

Płatność nie jest zazwyczaj wymagana do pożyczki, ale dzięki czemu jeden jest dobry pomysł: nie będziesz musiał pożyczyć jak najwięcej, a miesięczna płatność będzie niższa. Kalkulator kredytowy pomoże Ci zobaczyć, jak wpłynie zaliczka na miesięczną ratę kredytu samochodowego.

3. Przeglądaj swoje opcje.

Zakup pierwszego samochodu jest dużo łatwiejszy niż dla twoich rodziców. Internet oferuje bogactwo sprzedawców poza lokalną okolicą (którzy mogą wysyłać samochody do Twojej okolicy, która może mieć opłatę), co może oznaczać więcej wyborów w swoim przedziale cenowym. Możesz zbadać i zawęzić wybory, patrząc na rankingi auto-auto w kategoriach takich jak bezpieczeństwo lub typ auto (takich jak SUV, Hybrid). Dowiedz się więcej o tym, jak robić zakupy – a nawet finanse – samochód online.

W przypadku nowych samochodów poproś wielu dealerów, aby zacytować Państwa ceny. Jeśli spojrzysz na używane samochody, należy poprosić o raport, który przedstawi szczegóły historii używanego pojazdu, w tym wszelkie wypadki.

4. Poznaj swój wynik kredytowy.

Twoja ocena kredytowa pomaga określić stopę procentową, którą płacisz na kredyt samochodowy. Lepszy kredyt może pomóc w uzyskaniu korzystniejszej stopy procentowej, co z kolei wpłynie na ogólny budżet zakupu samochodów. Możesz także uzyskać swój wynik kredytowy za darmo za pośrednictwem dostawcy karty kredytowej.
Sprawdź raport o kredyt, zanim będziesz gotowy kupić, aby umożliwić poprawę wyniku kredytowego.

5. Ubiegaj się o kredyt.

Wzięcie kredytu samochodowego przed zakupem samochodu może być przydatne. Daje ci pomysł, ile możesz pożyczyć (a na jakiej stopie procentowej), co oznacza, że nie musisz podejmować decyzji finansowych w salonie. Zacznij od swojego banku, a następnie otrzymaj oferty od innych kredytodawców, aby upewnić się, że otrzymasz najlepszą ofertę. Nie musisz nawet iść do banku, teraz wszystko można załatwić prze telefon i internet.

6. Weź napęd testowy.

Po zidentyfikowaniu kilku samochodów, które mogą pasować do Twoich potrzeb i budżetu, weź każdy na napęd testowy, aby zobaczyć, jak się w nim czujesz i jak to działa. Spróbuj prowadzić wszystkie samochody, uważasz tego samego tego samego dnia, dzięki czemu można je łatwo porównać. Dobrym pomysłem jest zadzwonić do wyprzedzeniem, aby umówić się na spotkanie.

7. Zamknij transakcję.

Zrobiłeś swoje badania, wiesz, co chcesz, a masz swoje finansowanie na miejscu. Kiedy nadszedł czas, aby negocjować transakcję, jesteś kontrolowany i ostrożnie skupić się na czytaniu umowy. Zanim się podpiszesz, upewnij się, że rozumiesz warunki jakichkolwiek umów finansowych i gwarancyjnych.

Po odejściu, upewnij się, że nigdy nie przegapisz płatności samochodowych, rejestrując się na automatyczną płatności rachunków, dzięki czemu możesz skupić się na następnym miejscu docelowym.

 

Motoryzacja
Powszechne niebezpieczeństwa na drogach

Bezpieczeństwo jest stanem pozwalającym na poczucie pewności, dającym także gwarancję długiego jego trwania oraz samodoskonalenia się. Jakie rodzaje bezpieczeństwa wyróżniamy Powszechnie wyróżnia się kilka rodzajów bezpieczeństwa. Pierwszy podział ma związek z obszarem, jaki ona obejmuje. W tym przypadku mamy do czynienia z bezpieczeństwem globalnym, międzynarodowym, regionalnym oraz narodowym. Kolejny podział …

Motoryzacja
Jak sprowadza się auta z zagranicy?

Sprowadzanie samochodów z zagranicy staje się coraz bardziej popularne. Niestety dla wielu ludzi, tego typu czynności źle się kojarzą, ponieważ boją się że kupią po prostu podpicowany złom. Trzeba wiedzieć jak sprowadzać auta, i jakie auta kupować, aby uniknąć przykrego rozczarowania. Jak sprowadzić auto z zagranicy? Zasadniczo, sprowadzanie aut z …

Motoryzacja
Jak prawidłowo przewozić telewizor?

Pytanie jak bezpiecznie przewieźć telewizor zadawane jest w wielu domach. A to dlatego, że telewizor znajduje się prawie w każdym domu. Kiedy planowana jest przeprowadzka lub remont mieszkania, konieczny staje się jego bezpieczny transport. Sprzęty kategorii RTV i AGD, szczególnie te większych rozmiarów, wymagają zachowania większej ostrożności w trakcie ich …